Головне: Криптовалюту хакерів передано державі
Уряд України отримав понад 8,3 млн USDT, конфісковані у міжнародної кібератакувальної організації, і розпочав їх подальше використання. Це перший випадок передачі арештованих криптоактивів у державне управління.
Детально: Операція, обсяг і наслідки
Криптовалюта, яку пов’язують із хакерським угрупованням, що атакувало компанії та громадян у Європі й США, вперше перейшла під контроль української держави. Про це повідомив у Telegram Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
Сьогодні на криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT – це понад 372 млн грн. Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передано в управління державі.
Злочинці використовували підконтрольні їм гаманці для відмивання отриманих коштів, інвестуючи їх у нерухомість, автомобілі та інше дороговартісне майно. Орієнтовні збитки від їхньої діяльності перевищують 100 млн доларів.
У рамках розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників групи, включаючи її організатора, які наразі перебувають під вартою. За підсумками справи арештовано активи на суму понад 11,1 млн доларів: житлові будинки, квартири, автомобілі, близько 1 млн доларів готівки та криптовалюту в еквіваленті понад 8,3 млн USDT.
Сучасна злочинність давно перейшла у цифровий простір. А розслідування кіберзлочинів давно вийшли за межі України.
Кіберзлочинність залишається одним із найприбутковіших напрямків для організованих злочинних груп. Раніше СБУ спільно з правоохоронцями Латвії та Литви розкрила в Дніпрі схожу шахрайську мережу, яка під виглядом інвестицій у криптовалюту виманювала у громадян країн ЄС не менше 1,2 млн доларів за рік.






